Ks. Gniadek SVD wyjaśnia, dlaczego obecny rząd w kwestii gospodarczej czyni zło

Ks. Jacek Gniadek SVD wyjaśnił, dlaczego podwyższanie podatków, którego dokonuje rząd jest złe. Przywołuje przy tym nauczanie papieża Leona XIII z „Rerum novarum” wraz z właściwym do tematu kontekstem. Zwraca także uwagę, dlaczego hierarchowie milczą na ten temat, zamiast wyraźnie potępić władzę i tych, którzy ją wspierają i na niej żerują.

Ksiądz werbista zauważa, że ozusowanie umów zleceń w całości „to kolejny pomysł rządu na podwyższenie podatków”.

– Tylko w ostatnim czasie było jeszcze opodatkowanie pracujących za granicą, podatek od deszczu, akcyza na używane auta, podatek cukrowy, podatek od „małpek” etc. Lista jest długa. Polacy płacą coraz więcej podatków, a Kościół nie zabiera w tej sprawie głosu – napisał na Facebooku ksiądz Gniadek.

– Wysokie podatki niszczą prawo własności. Pisał o tym Leon XIII w „Rerum novarum” (por. RM 35). Pod koniec XIX wieku, w czasie kiedy żył Leon XIII, podatki w Europie były zdecydowanie niższe od obecnych. Wtedy Kościół na swoją działalność charytatywną zbierał pieniądze od prywatnych przedsiębiorców. Dzisiaj sięga po pieniądze podatników – zwrócił uwagę ks. Jacek Gniadek SVD.

– W Stanach Zjednoczonych ponad 40 proc. pieniędzy na dzieła charytatywne pochodzi z funduszy rządowych. Wyciągając rękę po dotacje, Kościół przyczynia się do rozwoju państwa opiekuńczego. To jest też w pewnym sensie odpowiedź na pytanie, dlaczego Kościół dzisiaj milczy w sprawie wysokich obciążeń fiskalnych – podsumował.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.