Ks. Isakowicz-Zaleski i ks. Gniadek SVD za abp Lengą. „Nikt z KEP nie napisał, że deon wprowadza wiernych w błąd”

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski napisał na blogu RMF FM tekst w obronie abpa Jana Pawła Lengi. Ks. Jacek Gniadek SVD udostępnił go na Facebooku z zaznaczeniem, że „w pełni się z nim zgadza”.

Jak informowaliśmy, z bliżej nieokreślonych przyczyn episkopat odciął się od abpa Lengi. Poinformował o tym rzecznik KEP, ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Niejasny komunikat wywołał oburzenie wśród wiernych oraz kapłanów. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski stanął w obronie arcybiksupa.

– Jest autorem wielu publikacji, w tym książki pt. „Przerywam zmowę milczenia. O kryzysie w Kościele, herezji, apostazji i grzechach zaniedbania”. Jest też komentatorem działań papieża Franciszka. Jednak jego ocena tych działań, choć krytyczna, mieści się w ramach dyskusji wewnątrzkościelnej, do której papież Franciszek zresztą zachęca.

Nigdy też abp. Lenga nie przeciwstawił się katolickim prawdom wiary. Nie był też ukarany kanonicznie i nie są przeciwko niemu prowadzone sprawy sądowe. Co więcej, jest nadal kapłanem bardzo uczciwym i bezkompromisowym. Dlatego też cytowany komunikat jest niesprawiedliwy – napisał na blogu RMF FM ks. Isakowicz-Zaleski.

– Poza tym, bardzo niegrzeczny, wręcz impertynencki. Sędziwemu i zasłużonemu arcybiskupowi  za jego gorliwą posługę w Kazachstanie należą się bowiem wdzięczność i szacunek, a nie takie połajanki ze strony kościelnych urzędników – dodał kapłan.

Kilka słów dorzucił także ks. Gniadek SVD. – Na polskiej scenie katolickiej mamy także innych komentatorów wydarzeń w Kościele, np. deon.pl, i jakoś nikt do tej pory z KEP nie napisał, że wprowadzają oni wiernych w błąd – zauważył ksiądz werbista.

rmf24.pl/facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.