Ks. Jacek Gniadek SVD: Rządy coraz bardziej kontrolują nasze życie

Ks. Jacek Gniadek SVD, odnosząc się do informacji o nie zwiększeniu kwoty wolnej od podatku stwierdza, że rząd i państwo coraz bardziej wtrynia się w życie obywateli. Podkreśla, że jest to niezgodne z zasadą pomocniczości.

– Kwota wolna od podatku nie zostanie podniesiona – poinformował wiceminister finansów Jan Sarnowski w odpowiedzi na interpelację poselską. Wynika to z tego, że aktualna gwarantuje minimum egzystencji. Do informacji odniósł się ks. Jacek Gniadek SVD.

– A gdzie zasada pomocniczości? To minister powinien być wynajęty do pracy przez obywateli, a wychodzi na to, że jest odwrotnie. To minister dysponuje naszymi pieniędzmi i decyduje, jak mamy żyć. Na naszych oczach państwo coraz bardziej interweniuje w prywatność obywateli – napisał ksiądz werbista. Ponownie podkreślił, że „rządy kontrolują nasze życie”.

– W Polsce rząd rządzi. W Stanach Zjednoczonych jest inne podejście do rząd. Prezydent tworzy rząd nazywany administracją. Jedno słowo, a robi różnicę – zauważa kapłan.

– To zupełnie inna filozofia myślenia o państwie. Amerykanie rezygnują z części swojej wolności i wynajmują kogoś do pracy, by w nich miejsce zarządzał czymś, co uważają, że powinno być robione centralnie dla dobra wspólnego. U nas rząd wydziela nam przestrzeń wolności do życia i dziwi się, że coś się nam nie podoba – podsumowuje.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.