Ks. prof. Oko: TP może zniszczyć wiarę przeciętnego katolika

Zapytany o to, czy katolik może czytać „Tygodnik Powszechny”, ksiądz prof. Dariusz Oko stwierdza, że „katolikowi powinno się odradzać tę lekturę”. Bezkompromisowo przestrzega też przed „zgubną homorezeją” i „wrogiej Kościołowi ideologii gender” niejednokrotnie promowanych na łamach TP, określanym w materiale jako „antykatolickie pismo”.

– „Tygodnik” można czytać, żeby poznawać, co planują nasi [katolików – red.] wrogowie czy zdrajcy, bo tam jest wiele takich tekstów. Ale przeciętnemu katolikowi „Tygodnik” może namieszać w głowie, zniszczyć jego wiarę – dodaje kapłan.

– W każdym numerze „Tygodnika” ukazują się artykuły wrogie Kościołowi, atakujące nauczanie Kościoła. Atakujące biskupów, personalnie – mówi ks. prof. Dariusz Oko. – Często jest to nauczanie nie katolickie, ale świata. Nauczanie lewaków. Zwykle tam, gdzie jest różnica między Kościołem a światem, „Tygodnik” staje po stronie świata – wyjaśnia kapłan.

Jeden z Internautów w komentarzach przytacza na temat „Tygodnika Powszechnego” słowa, które przypisuje Stanisławowi Michalkiewiczowi: Tygodnik katolicki dla niewierzących.

Poniżej pełen materiał opublikowany wczoraj przez „Polonia Christiana”.

CWIK/MiesiecznikEgzorcysta.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.