Ks. Wachowiak jasno: „Zastępowanie homilii świadectwem nie powinno się zdarzać. Wpuszczanie na kazanie nie-kapłana to powszechna praktyka”

Ks. Daniel Wachowiak/fot. Twitter ks. Daniel Wachowiak

Jak wiadomo, coraz częściej różni księża – prowadzeni duchem modernizmu i przekonania, że to oni decydują, co wolno na Mszy świętej a czego nie – dopuszczają się kolejnych aberracji. Ks. Daniel Wachowiak przypomina, że „zastępowanie homilii świadectwem nie powinno się zdarzać”. Ponieważ jednak wie, że jest to powszechna praktyka, podzielił się sposobem na poprawne rozwiązanie problemu.

Jak napisał ks. Daniel Wachowiak, do kościoła w jego parafii przybyli świeccy, którzy chcieli wygłosić w kościele świadectwo. Jednak słusznie nie zezwolił na to, by jako osoby świeckie wygłaszały w czasie homilii z ambony jakiekolwiek przemowy czy własne nauki.

– Homilię jako czas tylko dla kapłana wygłosiłem ja. Trwała krócej niż zwykle. Czas dla wspólnoty udostępniłem przed Mszą – gdy wybiła godzina rozpoczęcia Liturgii. Dbajmy o Sacrum – napisał na Twitterze ks. Wachowiak.

Czytaj też: SAM MAM OCHOTĘ WYJŚĆ, JAK Z AMBONY PRZEMAWIA POLITYK. NIEZALEŻNIE Z JAKIEJ OPCJI

W komentarzach zaś podkreślił, że „zastępowanie homilii świadectwem nie powinno się zdarzać”. – Wiem, że wpuszczanie na kazanie nie-kapłana to powszechna praktyka, dlatego napisałem o moim rozwiązaniu, które uważam za poprawne liturgicznie i wynikające z wiary w jedność Liturgii – zaznaczył.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.