Ks. Wachowiak: pierwszą i decydującą przyczyną wszelkich nieewangelicznych zmian jest zanik wiary w Realną Obecność

Ks. Daniel Wachowiak/fot. YouTube/xdanielou

Ks. Daniel Wachowiak zwrócił uwagę, że „pierwszą i decydującą przyczyną wszelkich nieewangelicznych zmian” jest „zanik wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii”. Internauci rozwinęli wpis kapłana o osobiście znane przypadki.

Jak zwrócił uwagę ks. Wachowiak, „pierwszą i decydującą przyczyną wszelkich nieewangelicznych zmian wśród duchownych, świeckich jest zanik wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii”.

– Proszę zwrócić uwagę nawet na taki „szczegół” jak mówienie o Komunii Świętej/Hostii. Brak wiary – stwierdził.

Jeden z internautów przypomniał, że „nie jest odosobniony w tej diagnozie”. – Mówił to już kilkadziesiąt lat temu abp Fulton Sheen, dzisiaj powtarza to kard. Sarah – napisał Wojciech Grzywacz.

Inny internauta zwrócił uwagę na brak szacunku ze strony samych księży.

– Mnie się nie podoba, że jak na mszy wracam z komunii do ławki to już są ogłoszenia duszpasterskie. Nie ma nawet czasu na chwilę refleksji, nie mówiąc o ciszy. Przypomina to dzielenie się chlebem u protestantów-podzielili się i co tu kontemplować? – napisała „Ewa Kokoko”.

– Ma spotkaniach modlitewnych/rekolekcjach wielu wspólnot też jest tragedia- wystawiony NS,a ludzie chodzą, klaskają, gadają, tańczą, jedzą(!). I jak im to mówiłam, to nie widzą problemu, „jak Ci się nie podoba to nie chodź” – dodała.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.