Ks. Wachowiak: „Religia nie znosi próżni. Jeśli odetniemy się od wiary, powstanie kontynent niemający nic wspólnego z Europą”

Ks. Daniel Wachowiak/fot. YouTube/Radio Poznań

Ks. Daniel Wachowiak w Polskim Radiu przypomniał, że Europa zbudowana jest m.in. na chrześcijańskiej religii i jej wartościach. Zaznaczył też, że religia nie znosi próżni i efektem laicyzacji kontynentu może być zdominowanie go przez inną religię oraz – co się z tym wiąże – zupełnie inny system wartości.

– Jeżeli odrzucimy Chrystusa i Dekalog, który przez wieki kształtował Stary Kontynent, to nie będziemy mieć do czynienia z ateizmem. Do Europy zacznie wchodzić inna religia i powstanie kontynent, który z Europą nie będzie miał nic wspólnego – powiedział ks. Daniel Wachowiak w rozmowie z Rafałem Dudkiewiczem w Polskim Radiu.

– Potwierdzam – przeżywamy jakiś kryzys. On nie oznacza, że dzieje się coś złego. Ale nie oznacza też, że dzieje się coś dobrego. To boży dar dla człowieka. To iska bożej woli dla Kościoła. Pytanie, co my zrobimy z tym kryzysem? Czy rozwiążemy go na sposób Boży czy niestety, na sposób demona, tzn. uciekniemy w kierunku, w którym Boży Duch by sobie tego nie życzył? – kontynuował kapłan.

Zaznaczył, że Europa, którą znamy, to kontynent powstały na wartościach danych przez Chrystusa oraz starożytnymi myślami filozoficznymi.

– Ktoś powie, że Europa jest nieodłącznie związana z wyznawcami Jezusa Chrystusa. A ktoś będzie zdania, że mamy do czynienia z ewolucją – miała korzenie chrześcijańskie, a teraz się od nich odcina i zaczyna być kimś innym. Bardzo prawdopodobne jest natomiast trzecie rozwiązanie – stwierdził mówiąc o „ekspansji innej religii”.

– Powstanie wówczas kontynent, który z Europą nie ma nic wspólnego – ostrzegł ks. Wachowiak.

polskieradio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.