Ks. Wachowiak: Wrogiem Kościoła nie jest mądry krytyk ale głupi lizus

Ks. Daniel Wachowiak w kilku wpisach na Twitterze zwrócił uwagę na błędy dokonywane przez wielu hierarchów Kościoła oraz zwykłych kapłanów. Podkreśla też, że osoby, które mądrze krytykują Kościół, nie są jego wrogami – w przeciwieństwie do „głupich lizusów”.

– Od lat Kościół, by nie doprowadzać do schizmy, przymyka oko na zanik spowiedzi w wielu diecezjach, traktowanie Komunii Św. jakby nie była Ciałem Pańskim, głoszenie przez katolików tez przeczących Ewangelii i Tradycji KK. Jezus też pozwalał wzrastać przy Sobie Judaszowi. Do czasu – napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak.

– Kilka dekad temu „przymykanie oczu” było jak przyglądanie się błędom niemowlaka. Dziś z tego dziecka wyrósł rozwydrzony nastolatek – dodał kapłan odpowiadając na uwagę jednego z internautów.

– W taki sposób przez „cierpliwość” Kościoła „wychowano” katolików, którzy nie znają i wstydzą się swej tożsamości. Teraz przemieniają Kościół wg niszczycielskiego ducha świata. Są jak syn marnotrawny, który nie odszedł, bo na kolanach błagał go o to ojciec. Syn zatem burzy Dom. Jak można pójść po zagubioną owcę, która nie odeszła ze stada, ale wewnątrz niego wprowadza zamęt? – stwierdził ks. Wachowiak.

Następnie zamieścił zmieniony fragment z Dziejów Apostolskich, który ukazuje niestety podejście wielu współczesnych hierarchów. – „Szawle, prześladujesz Mnie, ale pozostań sobą”. „Piotrze, powiedziałbym Ci zejdź mi z oczu szatanie, ale nie chcę cię obrazić, dogadamy się” – napisał.

Kolejny z internautów napisał ironicznie, że „Więcej Grzegorza Górnego, więcej Terlikowskiego i Kościół się naprawi”, na co kapłan odpisał, że „od lat ich się marginalizuje, od lat ich tezy się sprawdzają, od lat też Kościół słabnie”.

– Niech będzie jeden Terlikowski, jeden Górny, ale niech każdy katolik na swojej drodze zbawienia odważnie szuka Prawdy jak czynią to oni. Wrogiem KK nie jest mądry krytyk ale głupi lizus – podsumował ks. Daniel Wachowiak.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.