Ksiądz-zdrajca odszedł z Kościoła. Wolał wspierać totalitarną ideologię

Łukasz Kachnowicz/fot. Facebook Łukasz Kachnowicz

Ks. Łukasz Kachnowicz miał zostać wkrótce suspendowany przez lubelskiego abpa Stanisława Budzika. Kapłan aktywnie wspierał ruch LGBT. Ani uniknąć kary, porzucił kapłaństwo.

– Wyrażam ubolewanie i jest mi przykro z powodu bólu tych wszystkich, którzy zaufali ks. Kachnowiczowi jako kapłanowi, reprezentującemu Kościół oraz nauczanie Jezusa o miłosierdziu, ale też o konieczności wyznania grzechu i pokuty w drodze ku zbawieniu. Teraz patrzą oni na człowieka wybierającego ideologię stającą w kontrze do Kościoła i Ewangelii, nierzadko wulgarną, a nawet profanującą symbole dla wierzących święte – napisał na Twitterze rzecznik archidiecezji lubelskiej, ks. Adam Jaszcz.

– Abp Stanisław Budzik podjął wobec ks. Kachnowicza kroki prawne, przede wszystkim upomnienie kanoniczne, wzywające do pokuty i wyznaczające czas na powrót do diecezji. Następnym krokiem będzie nałożenie kary suspensy – dodał ks. Jaszcz.

Jak się okazało, jeszcze przed nałożeniem suspensy kapłan postanowił dokonać ostatecznego aktu zdrady i porzucić kapłaństwo.

– Dla jasności, odszedłem. Można już nie mówić, ze jestem na urlopie. Nie jestem – napisał Kachnowicz.

W późniejszym wpisie wskazał, że popełniono błąd w przyjęciu go do seminarium, gdyż – jak twierdzi – jest homoseksualistą.

– Otóż mój biskup doskonale wie, że odchodząc wyraziłem jasno, że początkowo myślałem o rocznym urlopie, ale ostatecznie zdecydowałem się odejść w ogóle. Napisałem mojemu biskupowi, że jestem gejem i nie widzę miejsca dla siebie w Kościele jako ksiądz. Urlop roczny nie ma sensu, bo za rok nie przejedzie mi bycie gejem – napisał.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.