„Mahomet prorokiem”, a Koran to „święta księga”?

Katolicka archidiecezja Melbourne w Australii opublikowała „międzyreligijne” pozdrowienie dla muzułmanów. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby Mahomet nie został nazwany „instrumentem Bożego miłosierdzia”, a Koran „świętą księgą”.

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Krótki dokument podpisany jest przez ks. Denisa Stanleya, wikariusza ds. ekumenicznych i stosunków międzyreligijnych archidiecezji. Okazją do pochwały islamu było zakończenie ramadanu 4 lipca.

Ks. Stanley cytuje na początku rzekome słowa Allaha z Koranu, by „wykazać”, że celem posłania Mahometa było krzewienie miłosierdzia. „Prorok Mahomet został więc posłany jako instrument Bożego miłosierdzia” – pisze ksiądz.

Dalej zrównuje pośrednio Koran z Biblią, nazywając ten pierwszy dziełem Bożym. Twierdzi, że „święty Koran został pierwszy raz objawiony w miesiącu ramadan”. Kapłan podaje też błędnie, że katolicy i muzułmanie wierzą w tego samego Boga. „Podczas gdy świętujecie Id al-Fitr [zakończenie ramadanu – red.], niech nasz [sic!] Miłosierny Bóg pomaga nam wszystkim kroczyć zawsze ścieżką dobroci i współczucia”.

Robert Spencer z Jihad Watch stwierdza, że przedstawianie przez księdza Mahometa jako prawdziwego proroka, zaś Korano jako objawioną i świętą księgę, gdy codziennie mordowani są przez muzułmanów chrześcijanie, jest „obsceniczne”.

CWIK/PCh24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.