Matka Teresa wzorem dla chrześcijanina

Manfredo Ferrari, licencja CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

W 20. rocznicę śmierci Matki Teresy z Kalkuty Kościół zachęca do naśladowania tej świętej poprzez czerpanie miłości ze źródła, jakim jest Bóg, a następnie oddawanie jej bliźnim.

5 września 1997 roku odeszła do nieba święta Matka Teresa, będąca wzorem i autorytetem moralnym nie tylko dla chrześcijan, ale i dla wielu osób innych wyznań czy niewierzących. Zasłynęła swoją działalnością charytatywną. Jak podkreślił biskup Marek Solarczyk podczas uroczystej Mszy św. odprawionej wczoraj na warszawskim Bródnie, nie można pomagać, jeśli nie czerpie się miłości od Boga. – Kochać to być darem dla innych – przypomina biskup. – Jesteśmy w stanie pomóc innym na miarę naszej bliskości z Bogiem – dodaje.

Uroczysta Eucharystia odprawiona została w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, gdzie będzie można do końca września obejrzeć wystawę poświęconą świętej. To właśnie na Bródnie działa jeden z wielu ośrodków prowadzonych przez następczynie Matki Teresy – Misjonarki Miłości. Siostry organizują m.in. darmowe posiłki i kąpiele dla osób bezdomnych.

Obecnie na całym świecie działa kilka tysięcy Misjonarek Miłości, które w kilkuset krajach wspierają bezdomnych, ubogich, chorych i potrzebujących.

TUTAJ zaś znajduje się sylwetka świętej.

radiowarszawa.com.pl, motherteresa.org, Kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.