Młody katolik dręczony za wiarę przez kolegów z pracy

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Zaczęło się od kpin i wyzwisk, skończyło na pobiciu i przywiązaniu nastolatka do drewnianego krzyża. Grupa mężczyzn znęcała się nad stażystą z powodu jego wiary. Do zdarzenia doszło w jednej z firm w Wielkiej Brytanii.

Osiemnastolatek odbywał staż w mieście Selby (hrabstwo Yorkshire). Jak opisuje prokurator, który oskarża pracowników firmy o prześladowanie na tle religijnym, właśnie katolicyzm chłopaka stał się przyczyną agresji. Oprawcy to dorośli mężczyźni, najmłodszy z nich ma 21 lat, najstarszy – prawie 40. Jeden z nich, trzydziestolatek, zajmował w firmie stanowisko menedżera i był przełożonym chłopaka.

Przemoc osiągnęła apogeum, gdy mężczyźni skrępowali osiemnastolatka i przywiązali go do drewnianego krzyża. – W końcu postanowili go ukarać. Najpierw przywiązali go do krzesła taśmą klejącą i bili. Narysowali na jego twarzy krzyże z penisami. Następnie zrobili krzyż z drewnianych desek i przywiązali go do niego. Krzyż powiesili na ścianie. Wisiał tak przez co najmniej 10 minut – relacjonuje prokurator. Chłopak został również przez swoich oprawców pobity, zraniony, przywiązany do krzesła i zamknięty w pokoju. Wszystko to z powodu wiary.

Agresorzy bronią się twierdząc, że sprawa nie ma nic wspólnego z religią, a to, co robili, to jedynie „zabawa”. Za znęcanie się nad chłopakiem Andrew Addison, Joseph Rose, Christopher Jackson i Alex Puchir mogą trafić do więzienia.

MGOT/wpolityce.pl, bbc.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.