Moderniści atakują. Biskupi w Ekwadorze przekonują, że „koniecznością” jest udzielanie święceń żonatym mężczyznom i nie tylko

Krzyż/fot. ilustacyjne/fot. Pixabay

– Viri probati [wyświęcanie mężczyzn żonatych od dłuższego czasu – red. Kr] są koniecznością na tych ziemiach, gdzie wierni uczestniczą we Mszy św. raz w roku – przekonuje ekwadorski biskup Rafael Cob.

– Brak księży wymaga przemyślenia sposobu ewangelizacji w Amazonii – mówi w rozmowie z „Vatican Insider”. Ma też nadzieję, że synod pokaże „Kościół bardziej służebny, a mniej klerykalny”.

– Powinniśmy wziąć za punkt wyjścia chrześcijańskie powołanie wynikające ze chrztu. Świeccy, osoby konsekrowane i kapłani tworzą jedno ciało i jedną rodzinę – przekonuje.

Zwraca też uwagę na brak księży – zarówno misjonarzy jak i nowych powołań. – Trudno też o zrodzenie się tam powołań kapłańskich. Zdarzało się to w przeszłości, ale bardzo rzadko. Jednak nie wszyscy kandydaci do kapłaństwa byli przyjąć wymóg celibatu, którego ludy tubylcze nie rozumieją – twierdzi bp Cob.

Zwrócił też uwagę na kobiety, które w Chile bywają nadzwyczajnymi szafarzami Eucharystii. – Dlaczego nie uczynić ich zwyczajnymi? – pyta biskup.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.