Modernistyczny kapłan związany z łódzkimi jezuitami zaciągnął ekskomunikę. Przyjął „chrzest” u heretyków

Ks. Michał Misiak/fot. YouTube/Dobre Media Nowej Ewangelizacji

Archidiecezja łódzka poinformowała, że „ks. Michał Misiak zaciągnął karę ekskomuniki”. Kapłan słynął z kontrowersyjnych metod działania nazywanych „ewangelizacją”, chętnie udzielał się w środowiskach „odnowowych”, miał też kontakty z zielonoświątowcami. Wyłączył się ze wspólnoty Kościoła poprzez przyjęcie „chrztu” u wspomnianych heretyków.

– W związku z licznymi zapytaniami Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że ksiądz Michał Misiak, kapłan Archidiecezji Łódzkiej na mocy kanonu 1364 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego zaciągnął karę ekskomuniki latae sententiae – informuje kuria.

– Tym samym został usunięty z urzędów kościelnych i zostało mu zabronione: jakikolwiek udział posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej i w jakichkolwiek innych obrzędach kultu; sprawowanie sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmowanie sakramentów; sprawowanie urzędów kościelnych, posług i jakichkolwiek innych zadań, bądź wykonywanie aktów rządzenia – wyliczono.

Ks. Misiak znany był z uwielbianych przez środowiska modernistyczne imprez, nazywanych „akcjami ewangelizacyjnymi”. Były to m.in. „chrześcijańskie dyskoteki”, czy „Chrześcijańska Akademia Parkour”. Swego czasu poszedł z kolędą do agencji towarzyskiej.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.