„Msza LGBT” co miesiąc w monachijskim „katolickim” kościele

W „katolickim” kościele w Monachium co miesiąc organizowana jest „Msza LGBT”. Były redaktor jezuickiego portalu deon.pl wychwala inicjatywę.

– Raz w miesiącu katoliccy parafianie z kościoła w Monachium – stolicy najbardziej katolickiego regionu w Niemczech – dekorują ołtarz podczas katolickiej mszy tęczową flagą. Na nabożeństwo mogą przyjść wszyscy, którzy łączą się w modlitwie za społeczności mniejszości seksualnych. Byłem na nim kilkakrotnie w czasie, gdy studiowałem i mieszkalem w tym mieście. Były na nim siostry zakonne udzielające azylu lesbijkom uciekającym z krajów, gdzie osoby homoseksualne poddawane są egzorcyzmom, prześladowane i zabijane. Byli moi znajomi z katolickich wspólnot, zaangażowani wierzący geje z rodzinami [sic!] – napisał na Facebooku Karol Wilczyński, były redaktor jezuickiego modernistycznego portalu deon.pl.

Nie można stwierdzić jednoznacznie, co Wilczyński ma na myśli pisząc o „wierzących gejach z rodzinami”. Czy chodzi o homoseksualistów, którzy mają żony? Takie osoby nie mają problemów w Kościele. Chyba, że pod pojęciem „rodzin” nazywa związek dwóch mężczyzn. Wówczas nie można mówić o „wierzących”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.