Msza św. przed Marszem Niepodległości. Petycja do kard. Nycza

Kard. Kazimierz Nycz/fot. Twitter Archidiecezja Warszawska

Pojawiła się petycja do kardynała Nycza ws. Mszy świętej przed Marszem Niepodległości. Autorzy wzywają hierarchę, by się opamiętał i zezwolił na odprawienie Mszy świętej dla Polaków chcących godnie uczcić Święto Niepodległości.

– Niestety, już po raz kolejny nie odbędzie się wcześniej zaplanowana Msza święta przed Marszem Niepodległości. Kolejny rok z rzędu setki tysięcy Polaków, którzy uczestniczą w corocznym Marszu Niepodległości, nie mają możliwości wzięcia udziału w Mszy świętej. Nabożeństwo było zamówione w kościele Najświętszego Zbawiciela. Zostało jednak odmówione, a parafia wydała kłamliwe oświadczenie, w którym stwierdziła, że zgoda na celebrację Mszy świętej poprzedzającej Marsz Niepodległości nigdy nie została udzielona – wyjaśniają autorzy petycji.

Tekst skierowany jest do kard. Kazimierza Nycza.

– My, wierni Kościoła katolickiego, uczestnicy wielotysięcznego Marszu Niepodległości, największego marszu patriotycznego w Europie, corocznego spotkania polskich patriotów, ze smutkiem przyjęliśmy informacje, że w tym roku, tak jak w latach poprzednich, nie odbędzie się Msza Święta przeznaczona dla uczestników naszego marszu. Zwracamy się do Waszej ekscelencji, aby znalazł czas na spotkanie z organizatorami Marszu Niepodległości w celu znalezienia godnego miejsca na Mszę Świętą, w której będą mogli wziąć udział polscy patrioci, chcący pomodlić się o pomyślność naszej Ojczyzny w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – napisano w petycji.

– Wierzymy, że odmówienie Mszy św. w kościele Najświętszego Zbawiciela, która była umówiona i ustalona przez organizatorów Marszu Niepodległości, nie jest złą wolą Waszej ekscelencji, a jedynie problemem organizacyjnym. Wyrażamy wielką nadzieję i potrzebę, aby 11 listopada odbyło się nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny, niepodległości i uczestników Marszu Niepodległości. Jako polscy patrioci zawsze stoimy na straży dobrego imienia Kościoła rzymskokatolickiego i naszej świętej wiary, która przez tysiąc lat wielokrotnie pomogła Polsce i Polakom – zaznaczono.

Petycja znajduje się na stronie podpiszapel.pl.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “Msza św. przed Marszem Niepodległości. Petycja do kard. Nycza

 • Avatar
  9 listopada 2019 o 12:54
  Permalink

  ksiadz biskup nioe pamieta co we Warszawie wkurzony lud zrobil niektororym sprzedajnym biskupom.. W Udekorowal nimi latarnie.. Coz za piekny koniec kariery kaplana..Majacego swoje miejsce jak judasz w ewangelii.. Modlmy sie za takich pasterzy

  Odpowiedz
 • Avatar
  9 listopada 2019 o 23:25
  Permalink

  Zakazy zupełnie jak za komuny. Czyli, że jeśli jakiś ksiądz odprawi jednak mszę przed Marszem Niepodległości, to może spodziewać się szykan i prześladowań ze strony jedynie słusznej partii rządzącej, lub w najgorszym przypadku losu ś.p. księdza Popiełuszki?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.