Na Jasnej Górze bez wielkich zmian. Jest nowy regulamin. Świeccy będą mogli przemawiać

Jak informuje eKAI, w nowym regulaminie Jasnej Góry dopuszczono możliwość przemówień ze strony świeckich. Regulamin zabrania jedynie tego, co można śmiało nazwać „wyświechtanymi frazesami”.

W nowym regulaminie zapisano, że na Jasnej Górze nie wolno propagować „niechrześcijańskich postaw i ideologii, a w szczególności podziałów narodowych, wrogości, pogardy, rasizmu, ksenofobii, egoizmów, nacjonalizmów i fundamentalizmów”. Nie wspomniano jednak o dominującej, socjalistycznej, czy chociażby komunistycznej ideologii, która jest realnym zagrożeniem dla społeczeństwa. Są to więc wyświechtane frazesy charakterystyczne dla współczesnego, opanowanego przez lewicę świata.

– Wypowiedzi osób świeckich dopuszczalne są tylko w wypadku modlitwy, składania świadectwa, aktów zawierzenia lub konferencji ewangelizacyjnych i po wyraźnej zgodzie Kustosza – czytamy w regulaminie. Należy podkreślić, że tzw. „świadectwa” czy „konferencje ewangelizacyjne” to bardzo szerokie pojęcie. Wystąpienie wicepremier Jadwigi Emilewicz nie było bowiem według niej samej „agitacją wyborczą”, zaś propaganda medialna wiąże jej przemówienie z „dniem przedsiębiorcy”.

Jedyną poprawą jest zakaz przemawiania z ambony w Kaplicy Jasnogórskiej. Ta bowiem ma być przeznaczona „wyłącznie do sprawowania liturgii i głoszenia Słowa Bożego przez osoby duchowne”.

ekai.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.