Napad z nożem na księdza we Wrocławiu inspirowany filmem Sekielskiego? „To dobry trop”

Ks. Ireneusz Bakalarczyk/fot. Facebook Templum Christi

56-letni Zygmunt W., który w poniedziałek rano ciężko ranił księdza Ireneusza Bakalarczyka zmierzającego do kościoła by odprawić Mszę świętą, został aresztowany na trzy miesiące. Sprawca nie żałuje tego, co zrobił, choć nigdy nie był wcześniej karany i był trzeźwy podczas napadu. Z jego słów wynika, że to efekt antyklerykalnej nagonki inspirowanej filmem „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich.

Do ataku doszło przed kościołem przed godz. 7 w poniedziałem. Mężczyzna zamienił z księdzem kilka słów, następnie ugodził kapłana nożem. Potem został zatrzymany przez świadka zdarzenia.

Dzisiaj sąd zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu napastnika. – Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował podejrzanego na trzy miesiące – powiedział prok. Sebastian Chudaszek z Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieście.

Ze względu na dobro śledztwa, prok. Justyna Pilarczyk podczas rozmowy z dziennikarzami odmówiła ujawnienia wyjaśnień podejrzanego i jego motywów. – W trakcie zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu. W. nie był też nigdy karany – powiedziała i dodała, że W. jest osobą bezdomną.

– Podczas wyprowadzania z posiedzenia sądu W. powiedział dziennikarzom, że nie żałuje tego, co zrobił i że nie znał ranionego księdza. Na pytanie jednego z dziennikarzy, czy jego czyn miał związek z filmem „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego, W. powiedział, że „to dobry trop” – informuje gosc.pl.

– Zygmunt W. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia – powiedziała prok. Pilarczyk.

Zygmuntowi W. grozi dożywocie.

Ks. Ireneusz Bakalarczyk odprawia Msze św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego. Obecnie jego stan po operacji jest stabilny.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.