Nie będzie beatyfikacji abpa Sheena? „Biskup został poinformowany przez Stolicę Apostolską”

Abp Fulton Sheen/fot. Fb Arcybiskup Fulton J. Sheen

Zaplanowana na 21 grudnia beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego arcybiskupa Fultona Sheena została przełożona na czas nieokreślony. Nie można wykluczyć, że zostanie całkowicie odwołana, mimo spełnienia wszelkich warunków, by się odbyła. To sytuacja niespotykana od dziesięcioleci.

– Z głębokim żalem bp Daniel Jenky, C.S.C, biskup Peorii, ogłasza, że ​​został poinformowany przez Stolicę Apostolską, że beatyfikacja Fultona Sheena zostaje przełożona – podaje kuria diecezji Peoria. Zaznaczono, że bp Jenky „jest głęboko zasmucony tą decyzją”.

Stało się tak na „wniosek biskupów”, którzy poprosili o ponowne dokładne przebadanie sprawy abpa Sheeena. Nie wiadomo, ilu ani którzy konkretnie biskupi wystosowali tę prośbę oraz z jakiego dokładnie powodu przełożono beatyfikację.

Fulton Sheen urodził się 8 maja 1895 roku w El Paso w stanie Illinois. W 1919 roku przyjął święcenia kapłańskie, po których wyjechał kontynuować studia w Leuven w Belgii. Jako pierwszy Amerykanin w historii uczelni zdobył nagrodę kardynała Merciera za najlepszy traktat filozoficzny.

Potem wrócił do diecezji Preoria. Wykładał na uniwersytecie w Waszyngtonie. Stał się popularnym w USA kaznodzieją. W 1930 roku zaczął prowadzić audycję radiową. W 1951 roku zaś zaczął prowadzić co tydzień na żywo program telewizyjny „Live is Worth Living”. Program ten bił ówczesne rekordy popularności w amerykańskiej telewizji. Tego samego roku został biskupem.

Abp Sheen znany był z jasnego stawania po stronie prawdy i obrony doktryny katolickiej. Obserwowały go tajne służby amerykańskie, co spowodowane było otwartą krytyką komunizmu przez kapłana oraz przestrzeganie przed ufaniem Związkowi Radzieckiemu.

– Spędziłem życie na studiowaniu komunizmu i jestem przekonany, że zamierzają zająć Europę Wschodnią – ostrzegał Fulton Sheen.

Proces beatyfikacyjny abpa Sheena rozpoczął się w 2002 roku. W 2012 roku papież Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót arcybiskupa Fultona Sheena. Od tego czasu przysługuje mu tytuł Czcigodnego Sługi Bożego.

Decyzja o beatyfikacji została podana do publicznej wiadomości 18 listopada. Zaplanowana była na 21 grudnia w katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej w Peorii w Illinois. Przewodniczyć jej miał w imieniu papieża kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Wcześniej 6 marca 7-osobowy zespół ekspertów lekarskich, działający przy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, uznał jednogłośnie cud przypisywany wstawiennictwu sługi Bożego, wymagany do ogłoszenia go błogosławionym. Franciszek zatwierdził tę decyzję w lipcu.

TUTAJ znajduje się szerszy życiorys Czcigodnego Sługi Bożego abpa Fultona Sheena.

catholicnewsagency.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.