Nie byłeś na Mszy św.? Ale „na tacę” i tak możesz dać. Ciekawy pomysł internauty

Na jednej z grup dla katolików na Facebooku pojawił się pomysł, by dokonać przelewu na konto swojej parafii. Związane jest to z ograniczeniem dostępności Mszy świętej dla wiernych.

Na jednej z grup internauta zasugerował, aby przelać małą sumę pieniędzy na konto parafii, do której na co dzień uczęszcza się na Mszę świętą. Zwrócił uwagę, że w związku ze znacznym ograniczeniem uczestnictwa wiernych w Eucharystii, nie ma możliwości zebrania tradycyjnej tacy. Tymczasem każda parafia ma potrzeby, włącznie z tymi codziennymi.

– Ludzie nie chodzą do kościołów na Msze teraz, więc taka przyziemna kwestia jak składka nie istnieje, lub jest bardzo mocno okrojona. Może warto pomyśleć o swoich parafiach i kapłanach i „rzucić im na tacę” przelewem, żeby mieli na rachunki w tej trudnej sytuacji – pisze internauta.

Szczególnie dotyczy się to przypadków, gdy na parafii trwa remont lub budowa. Z powodu poważnego ograniczenia osób, które w niedzielę mogą uczestniczyć we Mszy świętej jak również w związku z zawieszeniem zbierania pieniędzy, jest to alternatywa, by wesprzeć swojego kapłana.

Najczęściej na stronie internetowej poszczególnych parafii znajdują się dane do przelewu. Zachęcamy do wcielenia pomysłu w życie!

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.