Niemiecka schizma na pełnej mocy. Kard. Marx: Pary homoseksualne mogą otrzymywać kościelne błogosławieństwo

Kard. Reinhard Marx, przewodniczący niemieckiego episkopatu oficjalnie zadeklarował, że „pary homoseksualne mogą otrzymywać kościelne błogosławieństwo”. To efekt tzw. drogi synodalnej, którą rozpoczęto w Niemczech 1 grudnia.

Niemieccy biskupi oraz część świeckich chce w ramach tzw. drogi synodalnej reformy katolickiej moralności seksualnej. Kilka dni po rozpoczęciu „Drogi Synodalnej” delegaci episkopatu ogłosili w Berlinie, że niemiecki Kościół uznaje homoseksualizm za całkowicie normalną rzecz. Związki homoseksualne najwyraźniej wkrótce będą zrównane z małżeństwami.

Tuż przed Bożym Narodzeniem kard. Marx ogłosił, że Kościół może błogosławić homozwiązki. To oczywiście fałsz, niemniej można spodziewać się, że sam akt stanie się wkrótce praktyką w świątyniach w Niemczech.

Katholisch.de podaje, że według kard. Marxa błogosławieństwo to ma mieć charakter „duszpasterskiego towarzyszenia”. Kardynał jednak twierdzi, że zrównania nie będzie.

– Sakrament małżeństwa jest nakierowany na wierny związek mężczyzny i kobiety, który jest otwarty na dzieci – zadeklarował w rozmowie ze „Stern” kard. Marx.

– Homoseksualiści już od wielu lat otrzymywali w Kościele katolickim w Niemczech błogosławieństwa, ale dotąd działo się to nieoficjalnie, bez wyrażonej wprost akceptacji biskupów – zaznacza portal pch24.pl.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Niemiecka schizma na pełnej mocy. Kard. Marx: Pary homoseksualne mogą otrzymywać kościelne błogosławieństwo

 • Avatar
  25 grudnia 2019 at 13:10
  Permalink

  Zupełnie podobny. Tylko brody tak nie zapuszcza jak tamten Marx

  Reply
 • Avatar
  25 grudnia 2019 at 13:15
  Permalink

  Trzeba być samemu sodomitą, żeby błogosławić gejów.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.