Niemiecki biskup porównuje nastoletnią ekofanatyczkę Gretę Thunberg do biblijnego Dawida

Greta Thunberg w unijnym parlamencie/fot. YouTube/EURACTIV

Co prawda nie takie już głupoty wychodziły od duchownych w Niemczech, niemniej warte odnotowania jest, że lansowana przez media całego świata ignorantka klimatyczna Greta Thunberg została porównana przez niemieckiego biskupa do Dawida. Jej walka o „klimat” zaś do walki z Goliatem.

Biskup Würzburga, Franz Jung porównał Gretę Thunberg do biblijnego Dawida podczas spotkania z około 800 dziećmi w ramach tygodnia pielgrzymkowego.

– Jeśli ci mali stworzą solidarnie zwarte szeregi, być może będą w stanie poruszyć do skutecznych działań także i wielkich tego świata – powiedział bp Jung.

Dodał przy tym, że „młody Dawid dostał wprawdzie zbroję od dorosłych, dostał miecz i lancę, ale odrzucił to wszystko, bo było dla niego za duże i za ciężkie”.

– Dorośli zawsze mają rozwiązania i zawsze dobrze wiedzą co zrobić. Ale młodzi, mali, często lepiej wiedzą, co jest konieczne. Dawid bierze to co zna, a więc procę. Dobrze mieć pewność, co jest dla mnie właściwe, znajdować swoją drogę zamiast kopiować rozwiązania innych – przekonywał niemiecki biskup.

ekai.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.