Nikaragua: Siły rządowe zablokowały wejście do kościoła. Miała być Msza św. dla rodzin więźniów politycznych (WIDEO)

– Niech świat dowie się, jak łamana jest u nas wolność religijna – mówi ks. Edwin Roman, proboszcz jednej z parafii z Masaya w Nikaragui na filmie pokazującym blokadę sił rządowych przed wejściem do kościoła. W Nikaragui znowu narastają represje sił rządowych wobec chrześcijan.

Kapłan wyjaśnia, że szedł odprawić Mszę świętą dla członków rodzin więźniów politycznych. Masa ludzi została zablokowana przez siły porządkowe. We Mszy św. wzięli udział jedynie ci, którzy przyszli wcześniej i weszli już do środka.

To nie pojedynczy przypadek w Masaya. W połowie października kapłani chcieli wziąć udział w comiesięcznym spotkaniu kapłanów. Miejsce, w którym miało się ono odbyć, zostało otoczone kordonem policji blokującej wejście.

Ks. Edwin Roman uważa, że agresja, której doświadcza Kościół, jest większa od tej z lat 80-tych, gdy trwała wojna domowa. Wówczas siły obecnego dyktatora stosowały jedynie przemoc wobec uzbrojonych grup, teraz natomiast używają jej wobec osób nieuzbrojonych.

Ks. Roman otrzymuje też groźby śmierci. – Powinno cię spotkać to, co spotkało bp. Oscara Romero w Salwadorze. Czeka na ciebie kula – przeczytał w jednym z listów, które otrzymał.

pch24.pl, youtube.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.