Obostrzenia pandemiczne w kościołach zniesione. Oczywiście nie w Polsce

Rząd w Londynie uchylił ograniczenia wprowadzone pod pretekstem tzw. pandemii w miejscach religijnych. W kościołach w Zjednoczonym Królestwie nie trzeba formalnie nosić już masek ani przestrzegać tzw. dystansu społecznego.

W miejscach kultu w Zjednoczonym Królestwie znikają pandemiczne restrykcje. Nie trzeba mieć założonych masek, utrzymywać dystansu społecznego, przy wejściu znowu może być woda święcona, a Komunia Święta może być podawana do ust.

Powraca także tradycyjna „taca”. Zlikwidowano także oznaczenia dotyczące maksymalnego limitu wiernych w budynku.

Premier Boris Johnson zaapelował, by zachować „rozsądek i zachowanie dotychczasowych zasad współżycia” w miejscach duży skupisk ludzkich. Jest to jednak jedynie zachęta, nie zaś nakaz. Jak twierdzi, „pandemia się nie skończyła”.

– Biskupi, w nawiązaniu do tego zdania, oświadczyli, że Kościół w Anglii i Walii będzie ostrożnie podchodził do działalności prowadzonej w budynkach sakralnych. Jak mówią biskupi: pewne praktyki zapobiegawcze nadal są pożądane, tym samym podkreślają jednak konieczność przywrócenia niedzielnej Mszy św. jej prawowitego miejsca w naszym życiu. Wszystkich katolików, żyjących na Wyspach, proszą o dołożenie wszelkich starań, aby uczestniczyli w niedzielnej Mszy św. i głęboko zastanowili się nad tym, czy jest ona dla nas priorytetem – podaje Radio Watykańskie.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.