Owoce modernizmu i „Kościoła otwartego”. W Taizé od 1950 dochodziło do nadużyć seksualnych

Taizé/fot. YouTube/Mostar Taize

– Ta historia nas zawstydza. Wiemy, że młodzi darzą nas wielkim zaufaniem, a niektórzy nasi bracia tego zaufania nadużyli – powiedział Radiu Watykańskiemu brat Alois ze wspólnoty w Taizé. Od 1950 roku bowiem miały we wspólnocie miejsce „agresje seksualne” wobec osób małoletnich.

– To smutna wiadomość. W naszej historii było trzech braci, którzy dopuścili się agresji o charakterze seksualnym względem małoletnich. Miało to miejsce w latach 1950-1980 – powiedział brat Alois.

– Pierwsze sygnały otrzymałem w 2010 r. Kiedy się o tym dowiedziałem, najpierw spotkałem się z ofiarami. Dla mnie było to najważniejsze – dodał.

– Zgłosiło się w sumie 5 ofiar. Wraz z innymi braćmi wysłuchałem ich świadectw. Uwierzyłem ich słowu i towarzyszyłem im. Z czasem jednak doszliśmy do wniosku, że trzeba pójść dalej. Zgłosiliśmy te przypadki do prokuratury. A ponadto rozmawiając o tym w naszym gronie, jednomyślnie postanowiliśmy, że publicznie opowiemy o tych bardzo smutnych wydarzeniach, które są częścią historii naszej wspólnoty – powiedział brat Alois w rozmowie z Radiem Watykańskim.

W Taizé mają miejsce tzw. ekumeniczne spotkania młodych zachwalane przez środowiska modernistyczne i wielu biskupów. Wspólnota wywołuje wiele kontrowersji wśród rzymskich katolików ze względu m.in. na traktowanie na równi katolicyzmu i przeróżnych herezji.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.