Papież chwali lidera ruchu obrońców rodziny

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Przewodniczący komitetu Brońmy Naszych Dzieci, sprzeciwiającego się ideologii gender, „ślubom” jednopłciowym i homoadopcji, został przyjęty przez Franciszka na prywatnej audiencji. Prof. Massimo Gandolfini rozmawiał z ojcem świętym o rodzinie, małżeństwie i prawach dziecka.

Podczas audiencji poruszono również temat Family Day – inicjatywy, która ma zwrócić uwagę na rolę rodziny i zagrożeniach dla niej, płynących z genderyzmu. W Rzymie miały w tym roku miejsce dwie manifestacje związane z Family Day, w czerwcu i styczniu. – Papież stwierdził, że jest bardzo zadowolony z tego, co robimy – relacjonuje Gandolfini przyznając, że od dawna liczył na osobiste spotkanie z Franciszkiem, by przedstawić mu działania swojej organizacji. – Wiedział o nas dużo, choć nie wszystko. Słyszał o naszych akcjach, zdawał sobie sprawę, że w Rzymie odbyły się dwie wielkie manifestacje Family Day, w czerwcu i styczniu. Zapytałem wprost, czy chciałby nam coś powiedzieć. Papież stwierdził, że jest bardzo zadowolony i wdzięczny, za to, co robimy. Ja pytałem dalej, czy chce nas w czymś pouczyć, skorygować. Papież powiedział: idźcie dalej naprzód. Jesteście silnym laikatem, dobrze uformowanym, o prawym sumieniu chrześcijańskim, czujcie się wolni – opowiada Gandolfini.
Profesor przyznaje ze smutkiem, iż niektóre stowarzyszenia katolickie nie poparły Family Day – m.in. Focolari, ruch na rzecz małżeństwa i rodziny założony przez służebnicę Bożą Chiarę Lubich. Pojawiły się argumenty, że nie należy promować rodziny przeciwstawiając się czemuś bądź komuś. – Powiedziałem Ojcu Świętemu, że nie jesteśmy niczyim przeciwnikiem. Zapewniłem Papieża, że nazywanie nas homofobami jest fałszem. My jako komitet nie występowaliśmy przeciwko komuś, lecz przeciw perwersyjnym ideologiom, które przenikają do prawa – tłumaczy Gandolfini, który przedstawił papieżowi bardzo dokładnie cele i działalność swojego stowarzyszenia. – Przedstawiłem Ojcu Świętemu przyjęte już prawo o związkach cywilnych. Wyjaśniłem, dlaczego to prawo jest złe i niesprawiedliwe. Zrównuje bowiem związki jednopłciowe z rodzinami, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Wspomniałem o matkach do wynajęcia, o adopcjach dla homoseksualistów i innych przerażających rzeczach. Przeciwko temu prawu, przeciw takiej mentalności i kulturze występujemy
MGOT/pch24.pl, niedziela.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.