Papież uznaje męczeństwo ks. Hamela

Podczas Mszy św. za duszę zabitego przez dżihadystów francuskiego kapłana papież Franciszek podkreślił, iż ks. Hamel jest współczesnym męczennikiem, zaś jego zamordowanie nazwał czynem szatańskim.

foto:twitter.com/Daily_Express
foto:twitter.com/Daily_Express

– Ojcu Jacques’owi Hamelowi przecięto gardło wtedy, gdy celebrował ofiarę krzyżową Chrystusa. Dobry, łagodny, przyjazny człowiek, który zawsze szukał pokoju, został zamordowany jak gdyby był przestępcą. To szatański akt prześladowania – powiedział ojciec święty podczas Mszy św. odprawionej w Domu Św. Marty. Wspomniał o męczennikach, którzy swymi czynami dawali przykład niezwykłej wiary i odwagi przez całą historię chrześcijaństwa, od początków aż do dnia dzisiejszego.

– W trakcie tej historii dochodzimy do losów ojca Jacques’a. Chrześcijanie, którzy cierpią dziś, przebywają w więzieniach bądź poddawani są torturom za to, że nie wypierają się Jezusa Chrystusa, ukazują wyjątkowe okrucieństwo tych prześladowań. To okrucieństwo prosi się o apostazję, można rzec, że jest satanistyczne – dodał papież. – Uważam, że mordercy działali pod wpływem szatana, diabła – dodał arcybiskup Rouen, Dominique Lebrun. Siostra zamordowanego księdza przypomniała, że już po ataku ojciec Hamel wypowiedział słowa: „Idź precz, szatanie!”.

Ksiądz Jacques Hamel został zamordowany podczas odprawiania Mszy św. w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray. Dwaj imigranci, zwolennicy ISIS, poderżnęli kapłanowi gardło. Ksiądz miał 84 lata (TUTAJ).

MGOT/catholicherald.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.