Patriarchowie katolickich Kościołów wschodnich wyrażają dezaprobatę dla Izraela

NASA/Wikimedia Commons

Patriarchowie katolickich Kościołów wschodnich są zadowoleni ze stabilizacji sytuacji w Syrii. Jednocześnie apelują, by przestrzegać praw człowieka na całym Bliskim Wschodzie.

– Apelujemy do wszystkich przywódców państw i rządów na Bliskim Wschodzie, aby zagwarantowały przestrzeganie praw człowieka wszystkich mieszkańców tych ziem, zgodnie z tym, co zostało zapisane w karcie Narodów Zjednoczonych – napisano w przesłaniu.

W dokumencie patriarchowie odnieśli się do sytuacji poszczególnych krajów w regionie. Wyrażają zadowolenie z faktu stabilizacji w większości terenów Syrii i piszą, że „sytuacja ta pozwala mieć nadzieję, że w najbliższym czasie pokój zawita do całego kraju”. Apelują przy tym o powrót migrantów i uchodźców do ojczyzny, by wzmocnić proces konsolidacji jedności narodowej.

Zaznaczono również, że w Iraku atmosfera również staje się bardziej przyjazna. Zaznaczają jednak, że ideologia Państwa Islamskiego wciąż jest tutaj obecna.

Patriarchowie wyrażają też nadzieję na szybkie uformowanie nowego rządu w Libanie i z uznaniem odnieśli się do Libańczyków, którzy przyjęli wielu uchodźców nie tylko z Syrii, ale także z okupowanej przez Izrael Palestyny. Wyrażono także całkowitą dezaprobatę dla uznania Jerozolimy za stolicę państwa żydowskiego.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.