Pierwsza Komunia Święta online i konsekracja przez kamerkę. Wszystko w imię paniki wokół koronawirusa i „Kościoła” otwartego

Portal RTE opisuje Pierwszą Komunię Święta w Irlandii, której udzielono online. Miejscowy ksiądz proboszcz – w imię ochrony przed koronawirusem – zorganizował uroczystość przez transmisję w Internecie. Co już chyba nie dziwi, rodzice nie tylko nie protestowali, ale wręcz cieszyli się z tego, co się działo.

– Moja córka Laoise otrzymała Pierwszą Komunię Świętą i była to cudowna okazja. Wcześniej nagrała modlitwę wiernych, a ja nagrałam przez Whatsappa wideo księdzu George’owi, który odtworzył je podczas Mszy komunijnej. Inne dzieci też nagrywały. Wszyscy się w to włączyli – mówi Jane O’Kelly portalowi rte.ie.

Komunii Świętej 9-letniej dziewczynie udzieliła jej matka. Otrzymała konsekrowaną na wcześniejszej Mszy świętej Hostię z pozwoleniem od księdza – nie biskupa – na udzielenie jej dziecku.

Sam kapłan nie widzi nic złego w tej sytuacji. Wręcz przeciwnie – był zachwycony.

– Parafialna rada duszpasterska postanowiła zaoferować lokalnym rodzinom możliwość czekania na uroczystość fizyczną lub kontynuowania uroczystości za pomocą łącza wideo. Rodzice dziesięciu uczniów przyjęli ofertę wirtualnej Komunii. Dało mi to prawdziwe wyobrażenie o tym, jaki musiał być wczesny Kościół katolicki, kiedy ludzie gromadzili się na Mszy w swoich domach – przekonywał ks. George Begley, proboszcz parafii w północnym Dublinie.

– Nie słyszałem o tym nigdzie indziej i być może nie każda parafia udzieliłaby im błogosławieństwa, ale działało to dobrze dla nas – dodał.

rte.ie

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Pierwsza Komunia Święta online i konsekracja przez kamerkę. Wszystko w imię paniki wokół koronawirusa i „Kościoła” otwartego

  • Avatar
    18 maja 2020 at 20:32
    Permalink

    no i o co wam chodzi? musicie wrzucać w tytuł komentarz bo nikt nie przeczyta waszego artykułu?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.