Pikietowali w obronie ks. Kneblewskiego. „Biskupie oddaj nam prałata” (WIDEO)

Około 70 osób pikietowało wczoraj przed kurią diecezjalną, wyrażając swoją dezaprobatę wobec ostatnich decyzji bpa Jana Tyrawy. Chodzi o wcześniejsze wysłanie na emeryturę ks. prałata Romana Kneblewskiego.

Pikieta pod kurią odbyła się pod hasłem „Bydgoszczanie murem za księdzem Kneblewskim”.

– Doceniamy fakt, że ks. Kneblewski jest księdzem patriotą, jest tym który w swoich kazaniach poza Słowem Bożych głosi również miłość do ojczyzny – mówił do zebranych prof. Roman Kotzbach, który nawiązał także do kontrowersyjnych decyzji biskupa wokół fundacji Wiatrak.

– Ks. Buchholz zapisał się wspaniale tworząc Wiatrak, który jest ostoją dla młodzieży, nie tylko fordońskiej, pracuje z tą młodzieżą, jest uwielbiany i nagle ma przejść na etat tylko proboszcza. Pytamy dlaczego? Jako wierni, katolicy, chrześcijanie, nie zgadzamy się na te zmiany – dodał.

Godzina 10 nie była na pewno najbardziej atrakcyjną z uwagi na godziny pracy, ale przybyło też trochę młodych ludzi i starszych.

Jeżeli biskup nie zmieni swojej decyzji, planowane są kolejne pikiety.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Pikietowali w obronie ks. Kneblewskiego. „Biskupie oddaj nam prałata” (WIDEO)

  • Avatar
    19 czerwca 2019 at 21:11
    Permalink

    – Księże biskupie nie może być tak, że to nie Kościół Katolicki, a wrogowie kościoła decydują o tym, kto może być proboszczem, kto może być z parafianami. Wiemy wszyscy, że tą decyzję podjęli za księdza TVN, Gazeta Wyborcza i w ogóle siły wrogie Kościołowi, to jest naprawdę przykre, czy ksiądz biskup zdaje sobie sprawę, że będą następni, że każdy ksiądz, który będzie dobrze służył wiernym stanie się obiektem ataku sił lewicowych i krok po kroku będą rękoma biskupów usuwali, kolejnych dobrych kapłanów, za jednym zamachem ksiądz likwiduje dwa ośrodki kultury chrześcijańskiej ośrodek działający przy parafii pw. NSPJ i bydgoski Wiatrak, owszem będzie miał ksiądz biskup spokój. Wyborcza nie będzie opluwała TVN nie będzie nachodził, ale my będziemy pamiętali o krzywdzie, jak wyrządził ksiądz biskup naszemu kościołowi, nam tu obecnym i wszystkim bydgoszczanom. – powiedział radny Krystian Frelichowski

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.