Poganie w Indiach zniszczyli domy chrześcijan, którzy nie chcieli porzucić wiary

W Indiach w stanie Chhatisgarh zdewastowano domy chrześcijan, gdy odmówili przejścia na lokalną religię Sarny. Poganie zaatakowali pięć wiosek w Kondagaon.

– Doszło do starć między grupami plemiennymi i chrześcijanami, ponieważ mieszkańcy wioski chcieli, aby wyznawcy Chrystusa przeszli na tradycyjną plemienną religię Sarny – powiedział bp Joseph Kollamparampil.

Jak zaznaczył hierarcha, wcześniej nie dochodziło do podobnych sytuacji. Dodał, że „nawet w naszym kościele promujemy pewne plemienne tradycje i kulturę, ale nie propagujemy kultu bożków”.

– Ostatni incydent, w którym plemienni zmuszali chrześcijan do oddawania czci bożkom, jest czymś nowym i rodzi napięcie w wioskach – podkreślił.

2 tys. pogan zdewastowało domy co najmniej 14 rodzin chrześcijan, do których należy ponad 50 osób.

– Przewodniczący Chrześcijańskiego Forum Chhattisgarh, Arun Pannalal, zażądał odszkodowania w wysokości 1 miliona rupii (13,5 tys. USD) dla każdej z pokrzywdzonych rodzin – podaje Radio Watykańskie.

Chhattisgarh jest najgęściej zaludnionym hinduskim stanem Indii, w którym 98,3 proc. z 23 milionów ludzi stanowią hindusi, muzułmanie 1 proc., a chrześcijanie, w większości plemienni około 0,7 proc.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.