Pogańskie figury ściągnięte do Watykanu z okazji Synodu Amazońskiego wyrzucone do rzeki (WIDEO)

Dwóch katolików zabrało pogańskie figurki Pachamama, które przybyły do Rzymu przy okazji Synodu o Amazonii i zostały ustawione w kościele Matki Bożej Śnieżnej i wrzucili je do Tybru. W ceremonii otwarcia Synodu Amazońskiego brał udział Franciszek. Watykan odrzucał możliwość przedstawiania na tych figurkach Matki Boskiej.

21 października dwóch mężczyzn udało się do bazyliki Matki Bożej Śnieżnej znajdującego się w pobliżu mostu Świętego Anioła, aby zabrać pogańskie figurki Pachamama. Brały one udział w ceremonii otwarcia Synodu Amazońskiego na czele z Franciszkiem.

Na materiale wideo widać wyraźnie, jak mężczyzna zabiera z kościoła zostawione drewniane figurki. Wraz z operatorem kamery, udają się w kierunku mostu Św. Anioła. Pogańskie bożki zostają umiejscowione na barierce po czym zostają popchnięte do Tybru.

Niejasność znaczenia tych figurek, była tematem rozważań w przestrzeni kościelnej. Jedni uważali je za wizerunek Maryi, drudzy że jest przedstawiają one pogańską boginię Pachamamę. Watykan oficjalnie odrzucił możliwość identyfikacji figur z Matką Boską.

– To nie Maryja, kto to w ogóle powiedział? (…) Nie ma tu żadnej sensacji, to tubylcza kobieta reprezentująca życie. To figura o naturze kobiecej, nie sakralnej, a tym bardziej pogańskiej – przekonywał wówczas rzecznik synodu, ks. Giacomo Costa SJ.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.