Polski ksiądz w Czechach niesłusznie siedział za pedofilię. Powód oskarżenia to niewdzięczność i roszczeniowość

Koloratka/fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons

Polski ksiądz spędził niesłusznie 2,5 roku w więzieniu w Czechach za rzekomą pedofilię. Jak się okazało, ministrant oskarżył kapłana, ponieważ… przestał dawać rodzinie ministranta pieniądze.

Ks. Adam Stanisław Kuszaj spędził w czeskim więzieniu 2,5 roku za pedofilię, której się nie dopuścił. Oprócz tego w zawieszeniu otrzymał karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Jeden z ministrantów – wówczas 16-letni – oskarżył polskiego księdza o to, że w 2009 roku miał wykorzystywać go seksualnie. W 2011 roku kapłan został skazany na więzienie. Pracował jako robotnik, sąd zakazał mu pracy z osobami poniżej 18 roku życia. Władze kościelne zaś suspendowały kapłana.

Trzy lata temu zgłosili się trzej świadkowie, znajomi ministranta. Powiedziały, że z prywatnych rozmów dowiedzieli się, że oskarżenie zostało wyssane z palca. Miała to być zemsta chłopca za to, że ksiądz przestał dawać jego rodzinie pieniądze.

Sąd wznowił sprawę, w wyniku której. Zlecono badania psychiatryczne wobec ministranta. Po badaniach uznano zeznania jako niewiarygodne. Przesłuchano również nowych świadków.

13 lutego ks. Kuszaj został uniewinniony. Przełożony Salwatorianów w Czechach, ks. Leszek Rackowiak zapowiedział, że z chwilą uprawomocnienia się wyroku zgromadzenie zwróci się do Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego o zdjęcie z duchownego kary suspensy.

– Chcę służyć ludziom i Bogu, a powrót do kapłaństwa jest dla mnie najważniejszy – powiedział agencji ČTK ks. Adam Stanisław Kuszaj.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Polski ksiądz w Czechach niesłusznie siedział za pedofilię. Powód oskarżenia to niewdzięczność i roszczeniowość

  • Avatar
    21 lutego 2019 at 15:33
    Permalink

    Przykre to… Jakiś słaby, nieprofesjonalny albo tendencyjny ten sąd, który wydaje taki krzywdzący wyrok, bez rzetelnego zbadania sprawy. Życzę temu księdzu, żeby nie pozostała mu trauma i zrujnowana psychika po tym wydarzeniu…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.