Postsoborowy absurd. W imię obrony SV II głosi się tezę sprzeczną z jego postanowieniami. Wszystko, by dowalić „tradsom”

pixabay

Wielu modernistów i dobroludzistów powołuje się (błędnie, ale powszechnie) na Sobór Watykański II, by usprawiedliwiać swoje aberracje, błędy i herezje. Tym razem doszło do dość kuriozalnej sprawy z powodu jednego z jego postanowień.

Przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego św. Piotra, ks. Andrzej Komorowski potępił decyzję lefebrystów z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X o odrzuceniu jedności ze Stolicą Apostolską z powodu „błędów doktrynalnych”, w które Kościół miał popaść w wyniku SVII.

– Nie ma możliwości pójścia do raju bez jedności z papieżem – stanowczo powiedział ks. Komorowski.

Problem w tym, że teza ta… jest sprzeczna z postanowieniami SVII. Można przeczytać na ten temat w jednym z dokumentów soborowych, deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich „Nostra aetate”. Teza ks. Komorowskiego jest natomiast zgodna z przedsoborową tradycją.

I jak moderniści z tego wybrną?

gosc.pl/kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Postsoborowy absurd. W imię obrony SV II głosi się tezę sprzeczną z jego postanowieniami. Wszystko, by dowalić „tradsom”

  • Avatar
    18 grudnia 2018 at 09:18
    Permalink

    Sobór Watykański II nic takiego nie postanowił. Słowa x. Komorowskiego dotyczą oczywiście tych, którzy trwają z własnej winy w oddzieleniu od Ojca Świętego lub pomimo poważnej wątpliwości co do swojego błędu nie szukają prawdy. Nie przypominam sobie żadnego zdania w „Nostra ætate”, które sugerowałoby, że schizma nie jest grzechem materii poważnej. A może to nowy Kodeks Prawa Kanonicznego, przewidujący za nią karę ekskomuniki latæ sententiæ jest przeciwko Soborowi? Proszę, niech Redakcja pomyśli, zanim po raz kolejny wstawi taki artykuł.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.