Pożar w lubelskim kościele. Policja szuka sprawcy. Kobieta trafiła do szpitala

Około godz. 12.30 w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Krańcowej w Lublinie wybuchł pożar. Według wstępnych ustaleń, było to celowe podpalenie. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Na miejsce przyjechała straż pożarna. Część osób w pobliżu ruszyła pomóc stłumić ogień, aby się nie rozprzestrzenił. Dwóch mężczyzn z łopatami sypali w ogień śniegiem. Pomagała im kobieta.

Źródłem pożaru była kotara wisząca nad wejściem. Płomień miał wysokość kilku metrów, więc – jak podkreśla lublin112.pl – „w całym pomieszczeniu ogień wyrządził szkody”.

– Strażacy przewietrzyli wnętrze świątyni. Po sprawdzeniu oraz wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia okazało się, że ogień nie pojawił się przypadkowo. Jak udało nam się ustalić, wstępne czynności wskazują, iż kościół został podpalony – podaje portal.

Kobieta, która pomagała mężczyznom zgasić ogień, została zabrana do szpitala, ponieważ została poszkodowana w wyniku zdarzenia. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie, trwają też poszukiwania sprawcy podpalenia, do którego policjanci używają psa tropiącego.

lublin112.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.