Prof. Bartyzel: Anty-Kościół chce wykorzystać koronawirusa do bezwzględnej kontroli Kościoła

Profesor Jacek Bartyzel stwierdził, że „anty-Kościół” chce wykorzystać panikę wokół koronawirusa do osłabienia Kościoła i przejęcia kontroli nad jego strukturami.

– Wściekłe ataki takich antykatolickich szczujni, jak Oko.press, czy wypowiedź bezobjawowego katolika Szymona Hołowni, pokazują jasno, że celem, który anty-kościół chce osiągnąć pod pretekstem walki z epidemią jest narzucenie już nie tylko jako dozwolonej „opcji”, ale jako bezalternatywnego obowiązku, świętokradczego przyjmowania Komunii Św. do ręki – napisał wczoraj wieczorem na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

Dzisiaj rozwinął tę myśl, zwracając uwagę, że cele są dwa.

– Utwierdzić jeszcze mocniej, w dużej mierze już istniejącą sytuację, w której Lewiatan, jako wytwór i narzędzie technologicznej racjonalności, panuje bezwzględnie również nad Kościołem, tak samo jak chodziłoby o jakąkolwiek instytucję świecką – zwrócił uwagę profesor Bartyzel.

– Wdrukować w podświadomość zbiorową automatyczne skojarzenie Kościoła, mszy, komunii św. etc., ze śmiertelnym zagrożeniem, na tej samej zasadzie, co prowadzona od dawna kampania „antypedofilska”. Zmanipulowane ofiary tego działania mają reagować na bodziec tak samo, jak w tamtym przypadku: „Kościół? Uwaga, gwałcą dzieci” – „Kościół? Uwaga, można się zarazić” – pisze profesor w drugim punkcie.

facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.