Prof. Polit: Jeśli dogmaty zastępuje się „prawami człowieka” to nie dziwmy się, że protestantyzacja postępuje

Prof. Jakub Polit/fot. YouTube/PCh24TV · Polonia Christiana

Profesor Jakub Polit w rozmowie z pch24.pl powiedział, że kapłani „mogą działać” na rzecz praw człowieka, jednak zadaje przy tym pytanie, „czy na tym ma się opierać nasza wiara”?. – Jeżeli dogmaty zostają zastąpione „prawami człowieka”, to nie dziwmy się, że protestantyzacja tak szybko postępuje – mówi prof. Polit.

– Jeżeli trąbi się z bardzo wysoko położonych ośrodków, że w zasadzie nie ma żadnej różnicy między katolicyzmem a protestantyzmem, a dogmaty są nieistotne i nie ma sensu się w nie zagłębiać, to nie możemy dziwić mieszkańcom Brazylii, że tak wielu z nich odchodzi od Kościoła Katolickiego na rzecz Zielonoświątkowców czy świadków Jehowy – powiedział w rozmowie z portalem pch24.pl prof. Polit.

– Jeżeli rzeczywiście dogmaty nie mają znaczenia, a my spotykamy się jedynie na wspólnym gruncie walki o prawa człowieka czy o ochronę środowiska i klimatu, to trzeba się zastanowić do czego został powołany Kościół Chrystusa Króla – zauważył profesor.

– Owszem chrześcijanie mogą, nawet ci wysoko postawieni w hierarchii kapłańskiej, działać we wspomnianych wyżej kierunkach, ale czy na tym ma się opierać nasza wiara? Czy to mają być jej najważniejsze założenia? Powiem brutalnie, jeżeli dogmaty zostają zastąpione „prawami człowieka”, to nie dziwmy się, że protestantyzacja tak szybko postępuje – podkreślił.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.