Prof. Wielomski o hierarchach-wilkach w owczej skórze, którzy wspierają socjalistów i aborcjonistów: Chodzi po prostu o pieniądze (WIDEO)

Dominik Cwikła zapytał prof. Adama Wielomskiego o sprawę rozwiązania pielgrzymki łowickiej na Jasną Górę. Prof. Adam Wielomski stwierdził, że biskupi „nic nie zrobili w tej sprawie”.

– Ale dlaczego? Wielu komentatorów zwracało uwagę, że ta pielgrzymka prawie 400 lat wędruje. Zabory jej nie zatrzymały, II wojna światowa i okupant jej nie zatrzymał, nie zatrzymali jej komuniści nawet w stanie wojennym. Ona szła nadal. Piotr Wielgucki zwrócił uwagę, że „nawet za Platformy i za Tuska” jej nie zatrzymano, ale zrobił to PiS i Szumowski – podkreślił Dominik Cwikła.

Prof. Wielomski szczerze i dosadnie odpowiedział, że wina leży po stronie biskupów.

– Nie jest żadną tajemnicą, że większość hierarchów Kościoła w Polsce popiera ten rząd. Myślę, że oni nie za bardzo wierzą w to, że to jest jakiś katolicki, prokościelny rząd obrony Kościoła przed dechrystianizacją, itd. Powody są raczej – moim zdaniem – dosyć banalne – powiedział prof. Adam Wielomski.

– Rząd ten bardzo chętnie przelewa pieniądze na projekty kościelne i biskupi uważają, że przynosi to na tyle korzyści materialnych, tj. kolaboracja z tym rządem, że pielgrzymi… Powiem tak: Ja uważam, że na tego typu sytuacje, że zostaje rozwiązana pielgrzymka, to władze kościelne powinny zareagować bardzo ostrym oświadczeniem. Nie zawaham się nawet, że groźbą anatemy za coś takiego, ponieważ jest to absolutnie niedopuszczalna sytuacja – wyjaśnił.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Prof. Wielomski o hierarchach-wilkach w owczej skórze, którzy wspierają socjalistów i aborcjonistów: Chodzi po prostu o pieniądze (WIDEO)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.