Przewodniczący episkopatu Niemiec chce zmiany nauki Kościoła na temat grzechu sodomskiego

Bp Georg Bätzing, przewodniczący niemieckiego episkopatu wzywa Kościół do zmiany nauczania na temat homoseksualizmu. Przekonuje, że społeczeństwo odebrać miałoby taki „gest” jako „budowanie mostu”.

– Katechizm stwierdza przede wszystkim, że musimy traktować takie osoby z szacunkiem – zaczyna swój żmijowy wywód niemiecki hierarcha dla „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

– Jednak każdy akt seksualny jest postrzegany jako dowód na nieuporządkowane życie seksualne […] Coraz więcej osób nie chce zrozumieć takiego twierdzenia lub nie zgadza się z nim – powiedział sugerując, jakoby opinia ludzi miała wpływ na ocenę moralną.

Następnie przypomniał, że „od dawna dążyliśmy do stwierdzenia”, że jeśli „żyje się prawdziwą miłością i wiernością”, to należy ten fakt zaakceptować – niezależnie od tego, czy jest to związek sakramentalny czy nie oraz niezależnie od tego, czy to związek homo- czy heteroseksualny.

– Ludzie dzisiaj i tak żyją, jak chcą – dodał.

– Możemy dojść do takiego stanowiska podczas trwającej Drogi Synodalnej. To byłby znak, który społeczeństwo uznałoby za budowanie mostu – przekonywał.

Bp Bätzing jest nowym przewodniczącym konferencji episkopatu Niemiec. W marcu zastąpił na tym stanowisku równie kontrowersyjnego kardynała Reinharda Marxa.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.