Przewodniczący KEP: W Polsce to prawo człowieka do życia wciąż jest łamane

YouTube

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie wydanym wczoraj napisał, że ‚w Polsce prawo człowieka do życia wciąż jest łamane”. Minął rok od czasu, kiedy złożono obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się 830 tys. obywateli.

– Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. (…) Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości – powiedział św. Jan Paweł II, którego słowa przywołał hierarcha. – Z wielkim bólem widzimy, że w Polsce to prawo człowieka do życia wciąż jest łamane – dodał abp Gądecki.

– Obraz USG pokazuje dziecko w pierwszych tygodniach życia w łonie matki. Około 20 dnia po poczęciu zaczyna bić serce dziecka, w siódmym tygodniu widać oczy, nos, uszy i wargi, zaś w 16 tygodniu pojawiają się linie papilarne. Widać jak dziecko w łonie matki uśmiecha się, ziewa, płacze, porusza palcami u rąk i nóg. Wobec tych faktów naukowych nie możemy przechodzić obojętnie – przypomniał arcybiskup Gądecki.

– Obywatele naszego kraju popierają ten projekt, który wyklucza przesłankę eugeniczną. Jest to ważny krok w stronę ochrony życia każdego człowieka – czytamy w komunikacie.

Hierarcha przypomniał też, że biskupi zgromadzeni na Jasnej Górze na zebraniu plenarnym 19 listopada zwrócili się z prośbą o modlitwę, by prawo stanowione chroniło życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. – Prośbę o modlitwę w tej intencji kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, szczególnie do kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz naszych rodaków w kraju i na świecie – informuje w komunikacie.

episkopat.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.