Rasistowski amok. BLM chce zmiany brytyjskiego odznaczenia św. Michała Archanioła, bo przypomina im to aresztowanie czarnego recydywisty

Okazuje się, że wizerunek św. Michała Archanioła pokonującego szatana jest dla Black Lives Matter (BLM) rasistowski. Przypomina to bowiem aresztowanie czarnoskórego recydywisty Georga Floyda.

– W sieci pojawiła się kampania nawołująca do przeprojektowania jednego z najważniejszych brytyjskich odznaczeń – Orderu św. Michała i św. Jerzego. Zdaniem inicjatorów scena Archanioła Michała trzymającego nogę na głowie szatana przypomina śmierć George’a Floyda i symbolizuje tryumf białego człowieka nad skutym czarnoskórym mężczyzną – czytamy na pch24.pl.

Order Św. Michała i Świętego Jerzego przyznawany jest ambasadorom oraz dyplomatom i wyższym urzędnikom MSZ, którzy pracują za granicą. Tymczasem na change.org pojawiła się petycja o zmianę wizerunku orderu. Inicjatorzy akcji przekonują, że obecny przypomina aresztowanie Georga Floyda.

– To obraz bardzo ofensywny, przypomina także niedawne morderstwo George’a Floyda przez białego policjanta. My, niżej podpisani, wzywamy do całkowitego przeprojektowania tego medalu w bardziej odpowiedni sposób i do złożenia oficjalnych przeprosin za popełnione przestępstwo – bredzą inicjatorzy akcji.

– To dosłownie to, co przydarzyło się George’owi Floydowi i to, co przytrafiło się czarnym od stuleci pod pozorem misji dyplomatycznych: aktywne, podprogowe przekazy, które wzmacniają podbój, ujarzmienie i odczłowieczenie ludzi kolorowych – przekonuje Bumi Thomas, brytyjski piosenkarz z nigeryjskimi korzeniami.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Rasistowski amok. BLM chce zmiany brytyjskiego odznaczenia św. Michała Archanioła, bo przypomina im to aresztowanie czarnego recydywisty

 • Avatar
  24 czerwca 2020 at 16:08
  Permalink

  W sobotę (20.06) policja regionu Peel została wezwana do bloku w mieście Mississauga (prowincja Ontario), w którym mieszkał 62-letni Ejaz Choudry. „Mężczyzna przeżywał kryzys zdrowotny, prawdopodobnie przestał brać leki. Policja uważała, że Choudry mógł mieć dostęp do broni. Na początku funkcjonariusze rozmawiali z zabarykadowanym mężczyzną, jednak gdy ten przestał się z nimi komunikować, weszli do mieszkania [przez balkon]. (…) policjanci strzelali najpierw kulami gumowymi, a potem z broni ostrej.” — Demonstracja w Mississaudze po zabójstwie chorego na schizofrenię, goniec .net, 23.06.2020.
  .
  I ZAMORDOWALI W BIAŁY DZIEŃ CZŁOWIEKA W JEGO WŁASNYM DOMU, przeciwko czemu znowu ZMUSZENI są protestować inni obywatele: [WIDEO:] 62-year-old killed by police identified https://youtu.be/A69FtwfQJF4 (20.06.2020).
  .
  Powstaje podejrzenie, że ktoś celowo narzucił czołowym państwom NATO fatalnie skonstruowane ustawy o policji i używaniu broni, by sprowokować w nich teraz drugą Syrię !

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.