Rząd Nigerii ignoruje agresję islamistów wobec chrześcijan

Stan Kaduna ze stolicą w Kajuru/fot. Wikimedia Commons

Nigeryjski rząd nie reaguje na znaczące nasilanie się w tym kraju islamskiego fundamentalizmu”. – Chrześcijanie, którzy są przeważnie rolnikami są bestialsko atakowani przez muzułmanów z pasterskiego plemienia Fulani, którzy siłą odbierają im ziemie. Umacnia się także skrajne ugrupowanie Boko Haram dążące do całkowitej islamizacji Nigerii – alarmuje Radio Watykańskie.

Według stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, tylko od lutego w stanie Kaduna zamordowanych zostało 130 chrześcijan, a 10 tys. osób musiało opuścić swe domy. – Podczas gdy w Syrii i Iraku islamiści tracą grunt, Nigeria staje się dla nich terenem nadziei na odrodzenie fundamentalizmu – powiedział ks. Williams Kaura Abba z diecezji Kaduna.

Kapłan podkreśla, że islamiści zachowują się „bestialsko” dopuszczając się „okrutnych rzezi zamieniając jednocześnie kolejne wioski w popiół”.

– Pomoc ofiarom, wśród których są także niechrześcijanie, niesie przede wszystkim Kościół – mówi ks. Kaura Abba zaznaczając, że rząd nie robi właściwie nic. W szpitalach brakuje sprzętu, leków oraz specjalistów.

Przytacza też przypadek 5-letniego chłopca. Islamiści strzelali do niego, potem pocięli maczetami a na koniec pobili kijami tak mocno, że doszło do permanentnego paraliżu. Jego siostra zginęła, zaś matka walczy o życie w szpitalu.

– Siła terroru jest przerażająca. Nawet zwierząt się w ten sposób nie zabija – mówi kapłan.

– Nasze władze nie reagują, potrzebujemy wsparcia wspólnoty międzynarodowej w przeciwnym wypadku wkrótce nie będzie kogo już ratować – podsumował ks. Williams Kaura Abba.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.