„Rzeź cywilów” w Burkina Faso. Sprawcami są islamiści z Boko Haram

We wsi Lamdamol w północnej części Burkina Faso islamiści z Boko Haram zamordowali 18 osób. Tydzień wcześniej w wiosce Silgadji podobnie postąpiono z 39 osobami. Bandyci nazwali to „egzekucją”.

Boko Haram działa w Burkina Faso od 5 lat. Islamska organizacja morduje i porywa cywilów. Jednocześnie hierarchowie Kościoła zwracają jawnie już uwagę, że rządy państw przyzwalają islamistom na działanie.

– Wciąż stawiamy sobie to pytanie: kto za tym wszystkim stoi, komu zależy na destabilizacji w naszym kraju i w całym regionie, kto wspiera tych morderców? Ani w Burkina Faso, ani w całej Afryce nie ma przemysłu zbrojeniowego. Kto im dostarcza uzbrojenie. Kto finansuje tych dżihadystów, kto nimi kieruje? – pyta kard. Philippe Ouédraogo, metropolita stołecznego Wagadugu.

– Są na pewno powiązani z siłami wewnątrz kraju, ale też za granicą. Nie potrafimy jednak odkryć tych powiązań – dodaje hierarcha.

– Państwo dysponuje armią, siłami bezpieczeństwa, ale skala tych wydarzeń przerasta nasze możliwości – podkreśla kard. Ouédraogo.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.