Skandal! Bp Długosz na Jasnej Górze: „Ewangelista Mateusz premier Morawiecki i ewangelista Łukasz profesor Szumowski”. Ks. Wachowiak: Taka NIE JEST nasza wiara (WIDEO)


Bp Antoni Długosz podczas wczorajszego apelu jasnogórskiego w częstochowskim klasztorze utożsamił premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ze świętymi ewangelistami. W sieci wrze.

CZYTAJ TEŻ: Zamiast być biskupem, Długosz został propartyjnym propagandzistą. Świetny komentarz ks. Gniadka SVD (WIDEO)

– Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uobecniają charyzmat dwóch ewangelistów, piszących słowami i czynami ewangelię twojego syna. Ewangelista Mateusz premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz, profesor Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża matko za ich posługę – powiedział bp Antoni Długosz.

W sieci zawrzało.

– Ani czas, ani miejsce, ani osoba. Takie słowa są nie tylko nieroztropne, włączają Kościół w nawalankę polityczną, ale też niekatolickie. Wierzymy w Boga, a nie w PiS, czytamy Ewangelię Mateusza i Łukasza, a nie przemówienia ministra i premiera – stwierdził Tomasz Terlikowski.

Z kolei ks. Daniel Wachowiak napisał, że go to „zaskoczyło, zasmuciło i zdenerwowało”.

– Tak się nie mówi, tak się nie wierzy… Cóż za nieroztropność – ocenił kapłan.

Dalej dodał, że „taka nie jest nasza wiara”.

– Te słowa nie powinny być ubrane w formę modlitwy – i to w tak ważnym miejscu. To się nie godzi. Musimy modlić się za władzę. Nie wolno nam jednak wykorzystywać modlitwy do wyrażania politycznych sympatii czy antypatii. Każdy polityk jest przez Boga kochany. Póki żyje, ciągle może zejść na złą drogę, ale też ma szansę się nawrócić. Błogosław Panie wszystkich polityków. […] Przy najbliższej mojej wizycie na Jasnej Górze, pomodlę się w intencji polityków z każdej polskiej partii – napisał dalej kapłan.

Z kolei Dominik Cwikła, który wrzucił fragment, odniósł się przy tym do osób, które zaatakował Kościół.

– Do antyklerykałów i modernistów, heretyków, etc. – to „rozważanie” nie jest żadnym „dowodem na upadek Kościoła”, ale na odłączanie się wielu hierarchów i księży od Tradycji i nauczania Kościoła. Kościół dalej jest święty i najlepszą drogą do zbawienia, a Jego nauka prawdziwa Poszczególnym osobom po prostu odwala. I to wielu. Niemniej nie jest to nauka Kościoła, a błąd i zwodzenie konkretnego człowieka – zaznaczył dziennikarz.

Cały apel można obejrzeć TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

4 thoughts on “Skandal! Bp Długosz na Jasnej Górze: „Ewangelista Mateusz premier Morawiecki i ewangelista Łukasz profesor Szumowski”. Ks. Wachowiak: Taka NIE JEST nasza wiara (WIDEO)

 • Avatar
  12 czerwca 2020 at 22:12
  Permalink

  Pan mówi że to tylko parę owieczek zbladzilo? Ja jestem katolikiem praktykujacym ale coraz bardziej mi się nie podoba zachowanie biskupów i księży żeby kaczynski nie zabrał kasy zrobią wszystko kasa kasa kasa i takiego kościoła ja nie chcę.

  Reply
 • Avatar
  14 czerwca 2020 at 22:34
  Permalink

  Jest tylko jeden prawdziwy Bóg i jedna prawdziwa religia objawiona przez Boga. Wszystkie fałszywe religie pochodzą z piekła. Każdy kto wierzy w więcej niż jedyna prawdziwą religię jest bałwochwalcą, czyli uprawia duchowy nierząd. Dlatego posoborowa organizacja to Wielka Nierządnica. Ap 17
  Warto poznać prawdę objawioną przez Boga.
  http://tradycja2012.blogspot.com/

  Reply
 • Avatar
  26 czerwca 2020 at 12:55
  Permalink

  Jestem katolikiek i lewackich katolikom mówię STOP !!!

  Każecie nam porównywać się do Jezusa, a nie pozwalacie być jak zwykli ludzie – święci !!!

  Obłuda i precz z POLITYKĄ LEWACTWA W KOŚCIELE !!!

  Precz z pseudokatolikami LEWACKIMI !!!

  Precz z pseudoksiężmi LEWACKIMI !!!

  Czym się różni PIS i DŁUGOSZ od LEWACKIEGO KATOLICYZMU – że oni bronią NAS KATOLIKÓW I PROWADZĄ, a lewactwo zasłaniając się pseudomiłością PONIŻA i POGARDZA !!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.