Skandal w wielkopolskich parafiach. Proboszczowie dziękują jawnej aborcjonistce z PiS

Joanna Lichocka/fot. Twitter FanTomas Szary

– Proboszczowie sześciu parafii z terenu Wielkopolski i szefowie kaliskich instytucji kultury podziękowali w poniedziałek poseł Joannie Lichockiej, która zdobyła mandat do Sejmu z okręgu sieradzkiego – informuje „Interia”. – Nie mówimy żegnaj, tylko do zobaczenia – powiedzieli podczas Mszy św. w Kaliszu celebrowanej „za parlamentarzystkę i Polskę”.

Poseł Lichocka była parlamentarzystką PiS w okręgu kalisko-leszczyńskim. Była m.in. członkiem sejmowej komisji kultury i zabiegała o dotacje na renowacje zabytków.

Oprócz tego jest przedstawicielką jawnie proaborcyjnych poglądów. Gdy w Sejmie zajmowano się projektami obywatelskimi chroniącymi życie, to właśnie ona była jedną z najgłośniej atakujących je posłów PiS. O projekcie „Zatrzymaj aborcję”, który zakładał zakaz mordowania dzieci z przyczyn eugenicznych mówiła, że jest „na miarę ludzką nieludzki”.

– To projekt bardzo radykalny, który zakłada nadrzędność interesów dziecka nienarodzonego nad życiem i zdrowiem kobiety. Dramatyczny wybór miedzy losem kobiety a nienarodzonego dziecka ten projekt stawia jednoznacznie po stronie nienarodzonego dziecka. Żąda się w projekcie, by kobieta została zmuszona do donoszenia każdej patologicznej ciąży – mówiła Lichocka.

Ponadto na Twitterze kłamała, że nie głosowała przeciwko projektowi „Stop aborcji”, który zakładał zakaz mordowania nienarodzonych dzieci.

Wczoraj na Mszy św. księża dziękowali proaborcyjnej poseł PiS za „możliwość konstruktywnej, harmonijnej, owocnej współpracy i pomoc, której efekty przyniosły korzyści mieszkańcom Kalisza i Wielkopolski”. O ironio, według księży działalność poseł Lichockiej cechowała się „wielkim zaangażowaniem, zrozumieniem potrzeb każdego człowieka i spieszeniem z pomocą, niezależnie od spotykanych na drodze trudności”.

– Odwaga, konsekwencja i upór w działaniu to cechy, które obrazują Pani osobowość. Jesteśmy dumni, że obdarzyła nas Pani zaufaniem w tej trudnej misji i mogliśmy z Panią współpracować na rzecz dobra mieszkańców oraz instytucji. Dziękujemy, że przez cztery minione lata udało się zrealizować wiele działań. Wiele osób odmieniło swój los i uwierzyło w możliwość zmiany na lepsze – przekonywano.

Życzono jej też „konsekwencji w dążeniu do celów i mocnego przekonania o słuszności kroczenia własną drogą, satysfakcji z pracy oraz wielu radości i optymizmu w życiu osobistym”

interia.pl, wp.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Skandal w wielkopolskich parafiach. Proboszczowie dziękują jawnej aborcjonistce z PiS

  • Avatar
    15 października 2019 at 21:33
    Permalink

    drogą własną? a nie drogą Boga? tego DUCHOWNY KATOLICKI życzy? a czy modlitwa „Ojcze Nasz” nie ma słów: „bądź wola Twoja”… zawsze modlimy się, aby wejść na drogi Boże, a swoje zostawić.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.