Stelmasiak sprawdził. Pedofile wśród duchowieństwa, o których trąbi GW to 0,3 proc. problemu. Gdzie „zgubili” 99,7 proc. pozostałych?

Artur Stelmasiak, szef warszawskiej „Niedzieli” wskazuje, że katoliccy duchowni, o których trąbią lewackie media, to jedynie 0,3 proc. pedofilów w Polsce. Katolicki dziennikarz zauważa, że „ktoś zgubił 99,7 proc. pedofilii w Polsce”.

– Księża bądź zakonnicy stanowią 0,3 procent osób skazanych w sądach państwowych za wykorzystywanie seksualne małoletnich – wynika z zestawienia danych ISKK oraz Ministerstwa Sprawiedliwości za lata 1990 – 2018. Średnio każdego roku sądy państwowe skazywały za to przestępstwo 1 tys. 515 osób świeckich oraz 3 duchownych – czytamy w „Niedzieli”.

– Wedle statystyk dotyczących „wykorzystywania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych”, opublikowanych wczoraj przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i Centrum Ochrony Dziecka – 85 duchownych zostało skazanych przez sądy państwowe za te przestępstwa w okresie między 1990 a 2018 r. – napisano w artykule.

– Z kolei – w świetle danych Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym samym okresie za przestępstwa związane z seksualnym wykorzystywaniem małoletnich zostało skazanych prawomocnymi wyrokami sądów – 27 tys. 331 osób. 85 skazanych duchownych (księży bądź zakonników) stanowi 0,31 procenta z tej liczby – zaznaczono.

– Warto zaznaczyć, że w okresie 1990 – 2018 średnio każdego roku skazywanych za te przestępstwa było w Polsce 1518 osób, w tym 3 duchownych oraz 1515 osób świeckich – podkreśla „Niedziela”.

– ALE AFERA! Ktoś zgubił 99,7 proc. pedofilii w Polsce. Media trąbią dzień i noc o pedofilii, jakby to byli tylko duchowni. Halo, halo @tvn24 @gazeta_wyborcza @JoankaSW, gdzie ukrywacie pozostałe 99,7% PEDOFILII? – pisze na Twitterze Artur Stelmasiak.

– Ponawiam pytanie do @tvn24 @gazeta_wyborcza i @JoankaSW. Gdzie w waszych materiałach jest mowa o 99,7% skazanych pedofilów w Polsce? Dlaczego zajmujecie się wyłącznie tym 0,3%? Czy tak wygląda obiektywizm? – dodał nazajutrz.

Z kolei Dominik Cwikła zauważył, że wyliczono wyłącznie katolickich duchownych, nie wspomniano o innych wyznaniach czy też religiach. – 0,3 proc. to duchowni katoliccy jak rozumiem. Nie podano pastorów protestanckich, rabinów, starszych Świadków Jehowy, etc. Czy GW zajmie się wspomnianymi? – dopytał.

Odpowiedzi od antyklerykałów oczywiście brak.

niedziela.pl, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.