Szok. Jezuita powiedział prawdę i to bardzo mądrze na temat postawy KEP wobec LGBT

Ks. Robert Wawer SJ skrytykował postawę episkopatu Polski wobec zachowań aktywistów LGBT. Kapłan podkreśla, że „ogólnikowe nauczanie skierowane do wszystkich obowiązku upomnienia grzesznika nie załatwia”, a niestety biskupi w Polsce mają tendencje do niejasnego nauczania czy też nie mówienia wprost tego, co powiedzieć należy.

Aktywiści LGBT wyśmiewają Eucharystię udając, że odprawiają Mszę świętą na tzw. paradzie równości/fot. Twitter Robert Bąkiewicz

KEP opublikował oświadczenie w związku z antyklerykalnymi zachowaniami, których oczywiście dopuścili się homoaktywiści na wczorajszej tzw. paradzie równości w Warszawie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego.

– W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości – napisał ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.

– Nie potrzebujemy nauczania nas przez Kościół na temat tolerancji. Potrzebujemy jasnego wykładu katolickiej moralności w sferze seksualnej. Potrzebujemy zachęty do działania dla katolików by aktywnie przeciwstawili się złu, które zaczyna dominować. „Tak, tak; nie, nie.” – skomentował Krzysztof Bosak.

Wówczas wtrącił się ks. Robert Wawer SJ. Mimo, że to jezuita, powiedział prawdę i to w sposób bardzo jasny. – Jeśli grzesznikowi nie zwróci się uwagi, to część winy bierze się na siebie. Ogólnikowe nauczanie skierowane do wszystkich obowiązku upomnienia grzesznika nie załatwia. Mam nadzieję, że nasi pasterze po roztropnym namyśle jakoś to uczynią – ocenił kapłan.

https://twitter.com/wwrsj/status/1137441061301829633

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.