Szok! Tłumy islamistów wymusiły na rządzie zatrzymanie Asi Bibi w kraju! Kobieta znowu będzie sądzona

Twitter CitizenGO

Tej nocy zawarto porozumienie między protestującymi islamistami a rządem Pakistanu w sprawie uniewinnienia Asi Bibi. Pełnomocnik chrześcijanki opuścił kraj, zaś kobieta musi pozostać w nim, dopóki Sąd Najwyższy nie rozpatrzy wniosku o rewizję wyroku.

Po ogłoszeniu wyroku zwolennicy Tehreek-e-Labbaik Pakistan (TLP) opuścili skrzyżowania i drogi, na których protestowali w największych pakistańskich miastach. Ugrupowanie zrzesza radykalnych islamistów.

Minister ds. religii i harmonii międzywyznaniowej Noor-ul-Haq Qadri poinformował, że Asia Bibi nie opuści Pakistanu, póki Sąd Najwyższy nie dokona ostatecznej rewizji werdyktu.

Nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa więziona przez prawie 10 lat chrześcijanka. Wiadomo natomiast, że jej adwokat, Saif-ul-Mulook opuścił dzisiaj Pakistan. Otrzymywał pogróżki ze strony islamistów. – W obecnej sytuacji nie mogę mieszkać w Pakistanie. Muszę pozostać przy życiu, aby kontynuować walkę prawną o Asię Bibi – powiedział Saif-ul-Mulook.

– Spodziewałem się tego, ale bardziej bolesna jest reakcja władz. Nawet nie mogą (wykonać) orzeczenia sądu najwyższej instancji w tym kraju – dodał prawnik.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.