Terlikowski: O cudzie przemiany wody w wino wiedzieli jedynie słudzy

Christian Kadluba, CC BY-SA 2.0, Flickr.com

Tomasz Terlikowski przypomina, że Bóg przekazał Maryi całe swoje miłosierdzie, by wstawiała się za ludźmi „także w tych drobnych, błahych zdawałoby się sprawach”. Zauważa również kwestię pokory, ponieważ „o cudzie przemiany wody w wino nie wiedzą ani młodzi, ani gospodarz, a jedynie słudzy”.

– Bóg przekazał Maryi całe swoje miłosierdzie, by Ona wstawiała się za nami, także w tych drobnych, błahych zdawałoby się sprawach. Matka Boża z Jasnej Góry jest tego wspaniałym obrazem. I Ona przypomina, że trzeba nam czynić wszystko, czego od nas wymaga Bóg, nawet rzeczy niezrozumiałe, zaskakujące, dziwaczne (bo niby czym innym było napełnianie stągwi do rytualnych wodą, by zaradzić brakowi wina), by On mógł dopełnić naszego działania i przemienić wodę w wino. Tak jest także w naszej codzienności, w życiu małżeńskim, w służbach – pisze Tomasz Terlikowski na Facebooku.

-I na koniec zaskakuje niezwykła pokora. O cudzie przemiany wody w wino nie wiedzą ani młodzi, ani gospodarz, a jedynie słudzy – zauważa katolicki publicysta.

facebook

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.