To nie żart. Albinosi w Afryce są w wielkim niebezpieczeństwie. Próbuje ratować ich Kościół

Afrykański albinos/fot. Muntuwandi/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

– Kościół w Afryce powinien pracować na polu edukacyjnym, aby skończyć z przemocą, jaka spotyka na tym kontynencie ludzi z albinizmem – powiedział Bp Sithembele Sipuka, wiceprzewodniczący Sympozjum Konferencji Episkopatów Afryki (SECAM). Na tym kontynencie brutalne ataki i mordy na albinosów są dokonywane masowo do dzisiejszego dnia.

Bp Sipuka z RPA podkreślił, że „brutalne ataki na albinosów napędzane są zabobonem, jakoby ich części ciała mogły uczynić kogoś bogatym”. Albinosi są porywani i okrutnie okaleczani. Ich części ciała osiągają na czarnym rynku zawrotne kwoty i najczęściej są wykorzystywane do czarów.

Według oficjalnych tylko statystyk, w ciągu ostatnich 5 lat zamordowano 150 osób cierpiących na albinizm. Najgorzej jest w Tanzanii. Tam dokonano ponad połowy morderstw.

Kolejnymi krajami na czołówce niechlubnej listy są Malawi, Mozambik i Kongo. – Biskupi tych krajów wezwali służby bezpieczeństwa do wzmożenia wysiłków w celu ochrony albinosów oraz zaapelowali o doprowadzenie do rozbicia gangów handlujących częściami ich ciała – podaje Radio Watykańskie.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.